strese iyi gelen doğal taşlar

Stres Uzaklaştırmak için en iyi doğal taşlar

Strese iyi gelen doğal taşlar ile şifalanma mümkün mü? Bu taşları teker teker incelemeden önce, stresin hayatımızdan götürdüklerine bakalım. Hepimiz gün içerisinde bir yere yetişme telaşı, uzun ve bitmeyen toplantılar, trafik ile pek çok uyarana maruz kalıyoruz. Çok fazla stres altında kaldığınızda veya sizi endişelendiren ve korkutan durumlar yaşadığınızda, vücudunuz savunması zayıflar. Bu durum çeşitli hastalıkların habercisi olabilir. İyileşmeye başlamak için stresin ortadan kaldırılması veya büyük ölçüde azaltılması gerekir. Çoğu zaman, stres hayatınızın çok büyük bir parçası haline gelir. Bu durumu değiştirmek ve iyileşme sürecini başlatmak için ihtiyacınız olan tek şey doğru yöne bir adım atmaktır.

Neden Endişe Ve Stresi Hayatımızdan Uzaklaştırmalıyız?

Stres hayatta kalmanın anahtarıdır, ancak çok fazla stres zararlı olabilir. Haftalar veya aylarca süren duygusal stres, bağışıklık sistemini zayıflatabilir ve yüksek tansiyon, yorgunluk, depresyon, anksiyete ve hatta kalp hastalığına neden olabilir. Özellikle çok fazla epinefrin kalbinize zararlı olabilir. Aşağıdaki durumlardan herhangi birisini yaşıyorsanız stresle mücadele ediyor olabilirsiniz; bu durumda yapabileceğiniz en kolay şey, doğal taşlar ile stresi bedeninizden uzaklaştırmaktır.

 • Konsantre olamama veya görevleri tamamlayamama
 • Soğuk algınlığı ile daha sık hastalanma
 • Vücut ağrıları
 • Otoimmün hastalıkları
 • Baş ağrıları
 • Sinirlilik
 • Uykuya dalma veya uyanık kalma sorunu
 • İştahta değişiklikler
 • Normalden daha kızgın veya endişeli olma

Doğal Taşlar Stresi Azaltmaya Yardımcı Olabilir mi?

Strese iyi gelen doğal taşlar veya kristaller kullanmak, doğanın bizler için sağladığı mucizelerden birisidir. İlk adım olarak stresi doğal yoldan nasıl azaltacağınızı öğrenmeniz gerekir. Kristalleri kullanarak yapılan birçok farklı stres giderme tekniği vardır. Doğal taşlar, yeryüzünün enerjilerini yanlarında taşır. Bedeninize kristaller koyduğunuzda, aynı zamanda yeryüzünde yatan topraklama ve güçlü enerji ile de bağlantı kurarsınız. Stresi azaltmak için doğal taşların kullanılmasının bu kadar yaygın olmasının nedeni budur.

doğal taşlar
Doğal Taşlar

Strese İyi Gelen 10 Doğal Taş

Stresi Uzaklaştırmak İçin Doğal Taş Kullanım Önerileri

meditasyon nedir nasıl yapılır
Meditasyon Nedir? Meditasyon Nasıl Yapılır?

Strese İyi Gelen Doğal Taşları Keşfet

Siyah Turmalin

Siyah Turmalin, stres ve kaygı için en iyi doğal taştır. Negatif enerjileri nötralize etmeye ve temizlemeye yardımcı olan yüksek frekanslı bir kristaldir. Sizi zararlı titreşimlerden korur. Eve, ofise yerleştirmek veya gündelik hayatta taşımak için çok uygundur. Siyah Turmalin, panik ataklarınızı, özellikle de dar veya karanlık ortamlarda korkularınızı yatıştırır. Gündelik hayatınızda kolye veya aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Mavi Akik

Bu aynı zamanda bir çakra taşı olduğundan, mavi akik zihniniz ile konuşmanıza olanak sağlar. Bu, korku uyandıran durumlardan ve çatışmalardan kurtulmanıza izin verir. Stresle ilgili durumları yatıştıran ve iletişim zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı olan destekleyici bir doğal taştır. Özellikle stresli bir iş yapıyorsanız ofis veya çalışma alanınızda bardak altığı olarak kullanabilirsiniz. Her gün yüzük veya tılsım olarak takmak harikadır. Minik bir parçasının cebinizde olması bile enerjinizi yükseltmenize yardımcı olur.

Pembe Kuvars

Özellikle duygusal ilişkiler sebebi ile yaşanan stres nedeniyle endişe veya gerginlik yaşayan herkes için çok faydalıdır. Kalp çakrası ile olan ilişkisi sebebi ile harika bir doğal taş ve şifacıdır. Negatif enerjileri dönüştürür ve onları sevgi enerjileriyle değiştirir. Kızgınlık, öfke ve keder gibi bastırılmış duygularınızın ifade edilmesini kolaylaştırır. Pembe Kuvars taşını aynı zamanda Siyah Turmalin ile birlikte kullanarak etkisini artırabilirsiniz. Bu kullanım sevgiyi, affetmeyi ve şefkati teşvik ederek stresi gidermeye yardımcı olur.

Lapis Lazuli

Lapis Lazuli, insanlığın bildiği en eski ruhsal kristallerden biridir. Yüzyıllardır bilgelik, güç ve barış getirmek için kullanılmıştır. Lapis Lazuli, psişik saldırıları önler ve ruhsal yolculuğunuzda sizi destekler. En çok aranan şifalı kristallerden biridir ve kendinizi stresli veya savunmasız hissetmenize neden olan duygusal yükü ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz. Bu doğal taşı, özellikle kişisel veya profesyonel yaşamınızda stresle bunalmış hissettiğinizde endişenizi gidermek için kullanın, özellikle kolye formunda üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Sodalit

Sodalit Taşı Satın Al

Kritsal Kuvars

Kristal kuvars taşı, zihinsel netliğinizi artırır, duygularınızı yatıştırır ve vücudunuzu rahatlatır. Gerçekten toksik veya stresli anlarda enerjinizi tazeler. Zararlı radyasyonun vücudunuza girmesini önlemek için kolye olarak takılabilir. Vücudun mükemmel bir koruyucusu ve güçlendiricisidir. Sizi yaygın stres kaynaklarından korur.

Dumanlı Kuvars

Dumanlı Kuvars ruh halinizi dengeler. Depresyon veya çaresizlik duygularınızı dengelemeye yardımcı olur. Negatif enerjiyi emer ve dönüştürür. Solar pleksus çakrası ile çok iyi çalışan bir doğal taştır. Ayrıca PMS yaşadığınızda veya özellikle huysuz hissediyorsanız sakinlik ve huzur getirir.

Obsidyen

Obsidian, kadınlık hormonlarınızı dengelemek için çalışır. Stresi azaltan, sezgiyi yükselten ve duyguları dengeleyen inanılmaz derecede güçlü bir doğal taştır. Aynı zamanda psişik yeteneklerinizi geliştiren bir kristaldir. Bu doğal taş ile meditasyon yapmak, kendinizi sakin hissetmenize yardımcı olur ve zihninize destek verir.

Şungit (Shungite) Taşı

Shungite taşı, bilgisayarlar, cep telefonları ve elektronik cihazlar tarafından yayılan elektriksel manyetik alanlara karşı kalkan görevi gören bir kristaldir. Evde veya iş yerinde stresli durumlarda çok faydalı olan bir doğal taştır. Bir parça Shungite taşı ile Siyah Turmalin birlikte çalışma masanızda, arabanızda, çantanızda veya yatak odanızda saklamak sizi stres ve kaygıya neden olan zararlı enerjilere karşı korur.

Stresi Azaltmak İçin Doğal Taşlarla Nasıl Meditasyon Yapılır?

Strese iyi gelen doğal taşlar ve kristaller huzur ve sükunetin titreşimini taşır. Bunları meditasyon sırasında kullandığınızda, zihninizi dikkat dağıtıcı şeylerden de çok kolay bir şekilde temizlersiniz. Stresli veya endişeli hissettiğinizde bile meditasyon durumuna kolayca ulaşabilirsiniz. En önemlisi, meditasyonunuzu bitirdiğinizde stres ve endişenizi serbest bırakabilirsiniz.

 • Rahatsız edilmeyeceğiniz huzurlu bir yer bulun. Hangisi sizin için daha rahatsa, oturmayı veya sırt üstü yatmayı seçebilirsiniz.
 • Yukarıda detalıyca bahsettiğimiz doğal taşlardan bir tanesini enerji alıcı elinizde tutun ve derin nefes alın. Burnunuzdan nefes alın ve ağzınızdan nefes verin. Her nefeste vücudunuzun batmasına izin verirken vücudunuzdaki kasların gevşediğini hissedin.
 • Nefes alırken başınızın tepesinden beyaz bir ışığın vücudunuza girdiğini gözünüzde canlandırın. Nefes verdiğinizde, sizden çıkan ve stresinizi ve endişenizi serbest bırakan siyah veya gri bir bulut hayal edin.
 • Bu durumda en az 15 dakika veya mümkünse daha uzun süre kalın. Yavaşça kaslarınızı hareket ettirerek vücudunuzu uyandırın.
 • Meditasyon çalışması sonrasında mutlaka doğal taşınızı temizleyin. Temizledikten sonra 1 gece ay ışığında bekleterek şarj edebilirsiniz.

Stres Her Zaman Kötü Müdür?

Uzmanlara göre stres, temelde ne yapmanız gerektiği konusunda size tavsiyede bulunan bir enerji patlamasıdır. Küçük dozlarda stresin birçok avantajı vardır. Örneğin stres, günlük zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir ve sizi hedeflerinize ulaşmanız için motive edebilir. Aslında stres, görevleri daha verimli bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olabilir. Hatta hafızayı güçlendirebilir.

Beyin bir tür stres algıladığında, vücudu epinefrin, norepinefrin ve kortizol gibi kimyasallarla doldurmaya başlar. Bu, kan basıncında ve kalp atış hızında artış gibi çeşitli reaksiyonlar yaratır. Ayrıca, duyular birdenbire lazer benzeri bir odağa sahip olur, böylece fiziksel olarak stresli durumlardan – örneğin hareket halindeki bir arabadan atlamak – kaçınabilir ve güvende olabilirsiniz.

Ek olarak, biraz stresle çeşitli sağlık yararları vardır. Araştırmacılar, bir miktar stresin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor. Örneğin stres, kalbinizin çalışma şeklini iyileştirebilir ve vücudunuzu enfeksiyondan koruyabilir. Elbette bu ufak stresler yaşamınızı bloke etmemelidir. Belki de tatlı heyecanlar olarak kalmalıdır.

Doğal taşlar hakkında daha fazla bilgi almak için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz. Spiritüel uygulamalar ve doğal taşları kullanabileceğiniz ritüel önerileri için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.

Ücretsiz Kargo

1000₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

30 Gün İçinde İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız paranız iade.

1. Kalite Ürünler

Sadece yüksek kaliteli ürünler satıyoruz.

100% Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz sizinle bankanız arasında.

Saat
Dakika
Saniye

Sınırlı Sayıda Ziyaretçiye
Sepette %15 İndirim 🎉

Formu doldur, 24 saat geçerli kupon kodunu hemen kullan!

🎉

İşte %15 indirim için kupon kodunuz 👇

FIRSAT15 Kopyalandı!

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme kısmında bu kupon kodunu kullanabilirsiniz 😍