Doğal Taşlar ve Şifalı Kristaller Hakkında Her Şey

Son yıllarda hayatımıza aksesuar, dekorasyon objesi olarak giren doğal taşlar ve şifalı kristaller aslında nedir ve ne işe yarar? Doğal taş tercih ederken nelere dikkat edilmeli, doğal taşlar nasıl seçilir, nasıl kullanılır; gelin beraber inceleyelim.

Merak ettiğiniz konuya aşağıdaki listeden dokunarak ışık hızında ulaşabilirsiniz ⚡️

Doğal Taş Nedir?

Doğal taşlar, mücevher veya diğer süs eşyaları olarak kullanılmak üzere kesilip cilalanabilen veya başka şekilde işlenebilen bir mineral, taş veya organik maddedir. Değerli bir taş güzelliğe, dayanıklılığa ve nadirliğe sahipken, yarı değerli bir taş bu özelliklerden yalnızca bir veya ikisine sahiptir. Elmas gibi değerli taşlar pahalıdır ve doğada çok nadir bulunur, fakat kuvars gibi yarı değerli doğal taşlara doğada daha sık rastlanır.

Bu yazımızda şifa için kullanılan ametistkristal kuvarsopal gibi yarı değerli doğal taşların alternatif tıpta kullanım metotlarını ve iyileştirici özelliklerini keşfedeceğiz.

Doğal Taşlar Nasıl Oluşur?

Değerli taşların çoğu metamorfizma ile oluşur. Bu, minerallerin genellikle birbirlerinin altında hareket eden tektonik plakalar tarafından büyük basınç ve ısı altında bir araya getirilmesidir. Mineraller bir araya gelir ve bazen erimeden farklı minerallere dönüşürler. Doğal taşların nadir ve değerli olmasının sebebi ise oluşması için çok uzun bir süreye ihtiyaç duymalarıdır. Doğal taşların yılda yaklaşık bir atomik katman (on milyon yıllık bir süre içinde büyüyen iki santimetrelik bir kristal) büyüyebilecekleri tahmin edilmektedir. Bu da doğal taşların neden değerli ve pahalı olduğunu açıkça gösterir.

Doğal Taşlar Neden Kullanılır?

Doğru kullanıldığında değerli ve doğal taşlar, ruhsal benliğinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olurken bedeninizi ve zihninizi olumlu yönde etkileyebilir. Yoga veya meditasyon yapıyorsanız ya da sadece ruhani yönünüzle daha fazla temas kurmak istiyorsanız, o zaman evinize şifalı kristaller ve değerli doğal taşlar getirmenin zamanı gelmiştir. Şifalı doğal taşlar, etrafımızdaki enerji güçlerini harekete geçirerek bize güneşin, ayın ve okyanusların iyileştirici enerjileriyle fiziksel temas sağlar.

Daha önce doğal taşlara dair hiçbir deneyiminiz yoksa, seçim yapabileceğiniz sonsuz çeşit olduğu için biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için hangi taşların en iyi olduğunu bulmak için okumaya devam edin 👇.

Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Doğal taşlar türüne göre pek çok şekilde kullanılabilir. Temel amaç ona yakın olmak ve vakit geçirmektir. En basitinden doğal taşlarınızı yaşam alanlarınızda kullanarak enerjilerinden faydalanabilirsiniz.

Yatak odanızda başucunuza yerleştirebilir, televizyon sehpanıza koyabilir, eğer gün boyu vakit geçiriyorsanız çalışma masanızda sergileyebilirsiniz.

Çakra taşları küçük boyutlarda olduğu için avuç içinde kullanılabilir ya da cüzdan/çanta veya cebinizde taşınabilir. Daha büyük boyutlardaki enerji kuleleri ise sivri kısım dışarıya bakacak şekilde avuç içine yerleştirilerek kullanılabilir. Küre şeklindeki doğal taşların da aynı şekilde avuç içinizde enerjisini hissedebilirsiniz.

Kolye, bileklik, küpe veya çeşitli aksesuar olarak da kullanılabilen doğal taşların cildinize temas ediyor olması enerjisini hissedebilmeniz için en güzel yöntemdir 😍.

Doğal Taş Seçimi Nasıl Olmalı? Taşımı Nasıl Seçmeliyim?

Doğal taşlarınızı burcunuza göre, geliştirmek istediğiniz çakraya göre, niyetiniz veya beklentilerinize göre ya da taşınızın rengine ve hissettirdiği enerjiye göre seçebilirsiniz.

Doğal Taşların Gücü Bilimsel Olarak Kanıtlandı Mı?

Tarihsel olarak konuşursak, doğal taş ile şifalanma Hinduizm ve Budizm’den ödünç alınan felsefelerle antik tıp formları olarak lanse edilir. Bununla birlikte, kristallerin kullanımını destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt olmadığını bilmek önemlidir. Buna rağmen özellikle alternatif tıp ve tamamlayıcı tedavide en bilinen ve kabul edilen uygulamalardan biridir. Bilimsel araştırmalar devam ederken, PubMed Central Ulusal Sağlık Enstitülerinin veri tabanına göre, araştırmacılar doğal taş kullanan bir kişinin zihninin, tahmin edilenden çok daha fazla iyileştirici güce sahip olabileceğini keşfetti.

Doğal Taşlar Birlikte Kullanılır Mı?

Cevap: evet! Doğal taşlar birbirilerine düşman değildir, tam tersine birbirilerinin enerjilerini yüceltir ve arttırırlar. Bu nedenle doğal taşlar sıklıkla birlikte kullanılır. Hatta bir doğal taşı temizleme yöntemlerinden biri; kendinden daha büyük bir doğal taşın yanında 24 saat bekletmektir.

Doğal Taşların Özellikleri Nelerdir?

Her doğal taşın farklı bir enerjisi ve doğal olarak farklı bir özelliği bulunur. Bazı doğal taşlar benzer yapılardan oluşur ve benzer özellikelere sahiptir.

Doğal Taş Satın Aldınız, İlk Olarak Ne Yapmalısınız?

Herhangi bir doğal taş satın aldığınızda ilk yapacağınız şey onu arındırmak, bir diğer deyişle nötrlemektir. Taşlarınız bulunduğu ortamın, ona dokunan kişilerin enerjilerini taşır ve hapseder. Bu nedenle taşlarınıza sizden başka biri dokunduğunda onu arındırmanız, enerjisinden faydalanmanın en doğru yoludur. Doğal taş arındırma yöntemleri ve taşınızın ne tür bir arındırmaya uygun olduğunu mutlaka öğrenin, aksi durumda taşınızı temizlerken ona zarar verebilirsiniz.

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir? Doğal Taşların Nötrlenmesi Nedir?

Doğal taşlar bulunduğu yerin veya ona dokun kişilerin enerjisini hapsederler. O yüzden doğal taşlarınızı satın aldığınızda enerji sıfırlaması (enerji temizliği) yapmanızı öneriyoruz. Peki doğal taşlarda enerji temizliği nasıl yapılır?

  • Akan bir suda yıkayabilirsiniz. Ayrıca deniz veya bir gölde taşınızı yıkayabilirsiniz. Taşınızın tuzlu sudan etkilenmediğinden emin olmalısınız. Ardından temiz bir içme suyu ile durulamanızı tavsiye ediyoruz.
  • Toprağa gömebilirsiniz. 24 saat boyunca toprakta kalan doğal taşın enerjisi sıfırlanmaktadır. Tıpkı çıplak ayakla toprağa bastığımızda enerjimizin nötrlendiği gibi.
  • Daha büyük bir doğal taşın yanında 24 saat bekleterek enerji sıfırlaması yapabilirsiniz.
  • Ay ışığında bir gece bekleterek ay enerjisi ile doğal taşınızı nötrleyebilirsiniz.

Doğal taşların temizliği ve nötrlenmesi ile ilgili detaylı yazımızı inceleyin. Hangi taşın su ile temas edebileceği, hangi taşların akan suda temizlenemediği konularını mutlaka öğrenin.

Doğal Taşlı Takılar Nasıl Temizlenir?

Doğal taşlı takıların temizliği ham doğal taşlara göre daha farklıdır. Takılarınızı daha uzun ömürlü kullanmak istiyorsanız mutlaka doğal taşlı takıların bakımı ile ilgili rehberimizi inceleyin.

Hangi Doğal Taş Ne İşe Yarar? İsim İsim Doğal Taş Çeşitleri

Özel titreşim ve frekanslara sahip olan doğal taşlar yüzyıllardır farklı kültürlerde şifa ve huzur için kullanılmıştır. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak şifalı doğal taşları burç, niyet, renk, çakra veya isme göre arayabilirsiniz 👇

Doğal taşlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve doğal taş temizliğini adım adım incelemek için blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Doğal taşların kullanımı ve spiritüel uygulamaları yakından takip etmek için ise Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

İsmine Göre Doğal Taşlar

mavi akik taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

30 Ağu 2022

Akik (Agat) Taşı Özellikleri ve Faydaları

Akik, Kalsedon ve kuvarsın kaya şeklinde oluşmasıyla meydana gelir. Mavi, kırmızı, mor, siyah, yeşil, kahverengi, pembe ve daha pek çok renk tonunda...

mavi akuamarin taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

31 Ağu 2022

Akuamarin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Akuamarin Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Akuamarin 🌈 Renkleri Mavi, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları İkizler, Koç, Akrep, Balık, Kova 🧘 Uyumlu...

yeşil amazonit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Amazonit Doğal Taş Özellikleri ve Faydaları

Amazonit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Amazonit 🌈 Renkleri Mavi, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Başak 🧘 Uyumlu Çakraları Kalp, Boğaz 🌍...

arka planında ametist doğal taşı olan ametist taşı hangi burcun taşıdır yazılı kapak görseli

Ametist Taşı

11 Şub 2024

Ametist Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Ametist taşı, doğal olarak güzel mor tonlarıyla dikkat çeken bir değerli taştır. Adını antik Yunan dilinden alan ametist, “sarhoşluk” anlamına gelir. Antik...

mor ametist taşı doğal taş

Ametist Taşı

15 Eyl 2022

Ametist Taşı: Özellikleri ve Faydaları, Ametist Kullanımı

Ametist taşı, doğada muhteşem mor tonu ile ayırt edilen kuvars mineral ailesinin bir üyesidir. Aynı zamanda mor kuvars olarak da adlandırılır. Ametistin...

mavi apatit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Apatit Doğal Taş Özellikleri ve Faydaları

Apatit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Apatit 🌈 Renkleri İndigo, Mavi 🦂 Uyumlu Burçları İkizler 🧘 Uyumlu Çakraları Boğaz 🌍 Çıktığı...

yeşil aventurin taşı doğal taş şans

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Aventurin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Aventurin Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Aventurin 🌈 Renkleri Mavi, Sarı, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Koç 🧘 Uyumlu Çakraları Boğaz,...

aytaşı taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Ay Taşı (Moonstone) Özellikleri ve Faydaları

Ay Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Ay 🌈 Renkleri Beyaz, Gri, Mavi, Parıltılı, Sarı 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Terazi, Yengeç 🧘...

siyah benekli obsidyen taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Benekli Obsidyen Taşı Özellikleri ve Faydaları

Benekli Obsidyen Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Benekli Obsidyen 🌈 Renkleri Beyaz, Siyah 🦂 Uyumlu Burçları Başak 🧘 Uyumlu Çakraları Kök...

dumanlı kuvars taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Dumanlı Kuvars Özellikleri ve Faydaları

Dumanlı Kuvars Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Dumanlı Kuvars 🌈 Renkleri Gri, Kahve 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Yay, Oğlak 🧘 Uyumlu...

ham elmas taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Elmas Taşı Özellikleri ve Faydaları

Saflığın sembolü olan elmas, hayatımızı uyumlu bir bütün haline getirmeye yardımcı olur. Elmas günümüzde bağlılık ve sadakat ile anılsa da antik zamanlardan...

mavi turkuaz taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Firuze (Turkuaz) Taşı Özellikleri ve Faydaları

Turkuaz Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Turkuaz 🌈 Renkleri İndigo, Mavi 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Balık, Kova, Yay 🧘 Uyumlu Çakraları...

ham renkli florit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Florit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Florit 🌈 Renkleri Mavi, Mor, Sarı, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Balık, Oğlak 🧘 Uyumlu Çakraları...

ham fuksit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Fuksit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Fuksit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Fuksit 🌈 Renkleri Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Kova 🧘 Uyumlu Çakraları Kalp 🌍 Çıktığı Ülkeler...

turuncu güneş taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Güneş Taşı Özellikleri ve Faydaları

Güneş Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Güneş 🌈 Renkleri Kırmızı, Pembe, Turuncu 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Terazi 🧘 Uyumlu Çakraları Sakral,...

kırmızı jasper taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Jasper Taşı Özellikleri ve Faydaları

Jasper Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Jasper 🌈 Renkleri Kahve, Kırmızı, Sarı, Siyah, Turuncu, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Akrep, Başak...

sarı kalsit taşı

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Kalsit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kalsit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Kalsit 🌈 Renkleri Beyaz, Kahve, Kırmızı, Mavi, Turuncu 🦂 Uyumlu Burçları Yengeç 🧘 Uyumlu Çakraları...

yeşil kan taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Kan Taşı Doğal Taş Özellikleri ve Faydaları

Kan Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Kan 🌈 Renkleri Kırmızı, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Balık, Koç, Terazi 🧘 Uyumlu Çakraları Kök...

kaplangözü taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kaplan Gözü Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Kaplan Gözü 🌈 Renkleri Kahve, Kırmızı, Parıltılı, Sarı, Turuncu 🦂 Uyumlu Burçları Oğlak 🧘...

turuncu karnelyan taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Karnelyan Taşı Özellikleri ve Faydaları

Karnelyan Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Karnelyan 🌈 Renkleri Kahve, Kırmızı, Turuncu 🦂 Uyumlu Burçları Boğa, Yengeç, Aslan, Başak 🧘 Uyumlu...

sarı kehribar taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Kehribar Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kehribar Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Kehribar 🌈 Renkleri Kahve, Kırmızı, Sarı, Turuncu 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Kova 🧘 Uyumlu Çakraları...

ham kristal kuvars taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Kuvars Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kristal Kuvars Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Kristal Kuvars 🌈 Renkleri Beyaz 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Aslan, Balık, Başak, Boğa, İkizler,...

mavi labradorit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Labradorit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Labradorit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Labradorit 🌈 Renkleri Mavi, Parıltılı, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Akrep, Yay 🧘 Uyumlu Çakraları...

ham kırmızı lal garnet taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Lal Doğal Taş Özellikleri ve Faydaları

Lal Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Lal 🌈 Renkleri Kırmızı 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Koç, Başak 🧘 Uyumlu Çakraları Kök, Kalp...

lapis lazuli taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Lapis Lazuli Taşı: Özelikleri ve Faydaları

Lapis Lazuli Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Lapis Lazuli 🌈 Renkleri İndigo, Mavi 🦂 Uyumlu Burçları Başak, Boğa, Yay, Terazi 🧘...

ham mor lepidolit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Lepidolit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Lepidolit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Lepidolit 🌈 Renkleri Mor, Pembe, Sarı 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Oğlak, Terazi 🧘 Uyumlu Çakraları...

malahit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Malakit (Malahit) Taşı Özellikleri ve Faydaları

Malakit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Malakit (Malahit) 🌈 Renkleri Siyah, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Oğlak, Terazi 🧘 Uyumlu Çakraları...

siyah obsidyen taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Obsidyen Doğal Taş Özellikleri ve Faydaları

Obsidyen Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Obsidyen 🌈 Renkleri Siyah 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Yay 🧘 Uyumlu Çakraları Kök 🌍 Çıktığı...

siyah oniks taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Oniks Taşı Özellikleri ve Faydaları • Uyum Taşı (Onyx)

Oniks Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Oniks 🌈 Renkleri Beyaz, Gri, Kırmızı, Pembe, Siyah, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, İkizler 🧘...

pembe opal taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Opal Taşı Özellikleri ve Faydaları

Opal Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Opal 🌈 Renkleri Beyaz, Mor, Pembe 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Balık, Terazi, Yengeç 🧘 Uyumlu...

opalit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Opalit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Opalit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Opalit 🌈 Renkleri Beyaz, Parıltılı 🦂 Uyumlu Burçları Yengeç 🧘 Uyumlu Çakraları Üçüncü Göz 🔨...

pembe kuvars taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri ve Faydaları

Pembe Kuvars Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Pembe Kuvars 🌈 Renkleri Pembe 🦂 Uyumlu Burçları Boğa, Terazi 🧘 Uyumlu Çakraları Kalp...

pirit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Pirit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Pirit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Pirit 🌈 Renkleri Gri, Sarı 🦂 Uyumlu Burçları Aslan 🧘 Uyumlu Çakraları Solar Pleksus 🌍...

rutil kuvars taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Rutilli Kuvars Özellikleri ve Faydaları

Rutilli Kuvars Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Rutilli Kuvars 🌈 Renkleri Beyaz, Kırmızı, Sarı, Siyah 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Balık, Aslan,...

mavi safir taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Safir Taşı Özellikleri ve Faydaları

Safir Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Safir 🌈 Renkleri Beyaz, Mavi, Pembe, Sarı, Siyah, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Başak, Terazi, Yay...

selenit taşı doğal taş yuvarlak

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Selenit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Selenit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Selenit 🌈 Renkleri Beyaz, Gri 🦂 Uyumlu Burçları Boğa 🧘 Uyumlu Çakraları Taç 🌍 Çıktığı...

sitrin taşı doğal taş para taşı para mıknatısı

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Sitrin Özellikleri ve Faydaları: Para Taşı, Para Mıknatısı

Sitrin Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Sitrin 🌈 Renkleri Sarı 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Koç, İkizler, Terazi 🧘 Uyumlu Çakraları Sakral,...

mavi sodalit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Sodalit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Sodalit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Sodalit 🌈 Renkleri İndigo, Mavi 🦂 Uyumlu Burçları Yay 🧘 Uyumlu Çakraları Boğaz, Üçüncü Göz...

siyah şungit taşı doğal taş shungite

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Şungit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Şungit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Şungit 🌈 Renkleri Siyah 🦂 Uyumlu Burçları Akrep, Oğlak, Yengeç 🧘 Uyumlu Çakraları Boğaz, Kalp,...

mavi topaz taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Topaz Taşı Özellikleri ve Faydaları

Topaz Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Topaz 🌈 Renkleri Beyaz, Mavi, Pembe, Sarı, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Akrep, Yay 🧘...

renkli turmalin taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Turmalin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Turmalin Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Turmalin 🌈 Renkleri İndigo, Pembe, Siyah, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Başak, Boğa, Terazi, Oğlak, Koç...

unakit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Unakit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Unakit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Unakit 🌈 Renkleri Pembe, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Akrep 🧘 Uyumlu Çakraları Kalp 🌍 Çıktığı...

ham yakut taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Yakut Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yakut Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Yakut 🌈 Renkleri Kırmızı, Pembe 🦂 Uyumlu Burçları Aslan, Akrep, Yay, Yengeç, Koç 🧘 Uyumlu...

yeşil yakutlu fuksit taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Yakutlu Zoisit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yakutlu Zoisit Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Yakutlu Zoisit 🌈 Renkleri Pembe, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Koç 🧘 Uyumlu Çakraları Kök,...

yeşil yeşim taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Yeşim Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yeşim Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Yeşim 🌈 Renkleri Beyaz, Sarı, Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Boğa, İkizler, Koç, Terazi 🧘 Uyumlu...

mavi yıldız taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Yıldız Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yıldız Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Yıldız 🌈 Renkleri Kırmızı, Mavi, Mor, Parıltılı, Sarı 🦂 Uyumlu Burçları Boğa, Yay 🧘 Uyumlu...

yeşil zümrüt taşı doğal taş

İsmine Göre Doğal Taşlar

15 Eyl 2022

Zümrüt Taşı Özellikleri ve Faydaları

Zümrüt Taşı Genel Özellikleri 🔮 Taş Adı Zümrüt 🌈 Renkleri Yeşil 🦂 Uyumlu Burçları Boğa, İkizler, Koç, Terazi 🧘 Uyumlu Çakraları Kalp...

Doğal Taşlar Hakkında Diğer Yazılar

burçlara göre doğal taşlar ve özellikleri

Doğal Taşlar

12 Eyl 2022

Burçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri

En çok merak edilen konulardan biri olan Burçlara Göre Doğal Taşlar konusunu sizler için derledik. Çayınızı, kahvenizi hazırlayın, okumaya başlayın!...
çakra taşı nedir nasıl kullanılır çakra taşları

Doğal Taşlar

12 Eki 2022

Çakra Taşı Nedir? Çakra Taşları Nasıl Kullanılır?

Doğal çakra taşlarıyla şifalı dünyaya adım atın. Çakra taşları ile bedeninizi ve zihninizi dengelemek için bilmeniz gereken her şey bu yazıda!...
doğal taşlar nasıl temizlenir doğal taş nötrleme

Doğal Taşlar

12 Eki 2022

Doğal Taşlar Nasıl Arındırılır? Doğal Taş Temizleme ve Nötrleme Yöntemleri

Düzenli olarak yapılması gereken doğal taş temizliği hakkında bilmeniz gerekenleri ve hangi doğal taşların nasıl temizleneceğini inceleyin. Doğal taş nötrleme....
doğal taşlı takı nedir doğal taşlı aksesuarlar

Doğal Taşlar

12 Eki 2022

Doğal Taşlı Takı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Doğal taşlı takı; küçük parçalara ayrılmış doğal taşların takıya uygun kesilip törpülenerek ince işçilik sonrası metal bir aksama tutturulması veya ham halde...

gua sha taşı nedir nasıl kullanılır

Doğal Taşlar

12 Eki 2022

Gua Sha Masaj Taşı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gua Sha masaj taşı hakkında bilmeniz gereken her şey, kullanım ipuçlarını sizler için yazımızda derledik. Mutlaka inceleyin....
hangi doğal taş ne işe yarar

Doğal Taşlar

15 Eki 2022

Hangi Doğal Taş Ne İşe Yarar? Doğal Taşlar Listesi

Hangi doğal taş ne işe yarar? Doğal taşların faydaları nelerdir? Burcunuzla uyumlu doğal taş nedir? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları bu yazımızda....
Ücretsiz Kargo

500₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

30 Gün İçinde İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız paranız iade.

1. Kalite Ürünler

Sadece yüksek kaliteli ürünler satıyoruz.

100% Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz sizinle bankanız arasında.

Saat
Dakika
Saniye

Sınırlı Sayıda Ziyaretçiye
Sepette %15 İndirim 🎉

Formu doldur, 24 saat geçerli kupon kodunu hemen kullan!

🎉

İşte %15 indirim için kupon kodunuz 👇

FIRSAT15 Kopyalandı!

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme kısmında bu kupon kodunu kullanabilirsiniz 😍