bağışıklık sistemini tütsü ile güçlendirmek

Tütsü ile Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek

Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirmek İçin Doğal Yöntemler: Yoga Yapmak ve Tütsü Yakmak

Koronavirüs salgını başladığından beri hepimiz kilitli kaldık, hiçbirimiz gerçekten istikrarlı bir durumda değiliz, en azından etrafımızda neler olduğuna dair en azından bir fikrimiz yok – bir noktada kafamız karıştı, endişeli, korkulu ve dehşet içindeyiz. Zira birçoğumuz için, hemen hemen her birimiz için, evlerimizde kalmak ve insan bağlantısından ve dış dünyadan fiziksel olarak kopuk kalmak kesinlikle bir ilk. Eskiden aile büyüklerimizin anlattığı savaşları veya yaşadıkları darbe olaylarını dinlerken, şimdi her birimizin torunlarına anlatacağı bir dolu anı biriktirdik heybemizde. Bağışıklık sistemini tütsü ile güçlendirmek ile ilgili sizin için sıkı bir araştırma yaptık.

Belki de ilkokuldan beri bize öğretilen bir söz öbeği; “İnsan sosyal bir varlıktır.” Gerçekten öyle miyiz? Sosyal bağlar kurmak için okula, işe, kursa gitmemiz, arkadaşlarımızla sohbet etmemiz aslında bunun bir göstergesi değil mi? Hepimiz özgürce yaşamak ve evrenin olasılıklarını keşfetmek için can atıyoruz peki ya tam şu an? Sanki hiçliğin ortasındaymışız gibi, dışlanmışız gibi bir yaşama adım attık. Salgının ne kadar süreceği, daha kaç kişinin enfekte olacağı ve hayatını kaybedeceğini bilmeden yaşıyoruz.

“Covid-19 aşısının bulunması ne kadar sürecek? Hepimize yetecek kadar aşı olacak mı? Ne zaman yeniden sokağa çıkabileceğiz? Karantina bitince sevdiklerimize sarılabilecek miyiz yoksa yeni normal bu mu?”

Bu sorular ilk akla gelenler oysa daha bir o kadar fazla soru durmak bilmeden kafamızın içinde dolaşıyor. Bir noktadan sonra çoklu bilinmezlik içerisinde kendimizi kaybolmuş, üzgün, endişeli ve depresif hissetmemiz çok muhtemel. Dolayısıyla bu salgında evimizde kalarak, herhangi bir önlemi bozmadan baş etmek, iyi bir zihinsel duruma ve fiziksel sağlığa sahip olmak bizim için çok önemli. Bu nedenle, meditasyon ve yoga, hem zihinsel hem de fiziksel olarak sağlığa iyi gelen en güvenilir ve etkili önlemlerdir.

“Pandemi anında virüse karşı savaşmak için bağışıklık sistemimizi geliştirmek ve kişinin sağlığını korumak için, ‘Normallik hissinin oluşturulması önemlidir.’ bu da yalnızca açık ve zinde bir zihnin, fiziksel sağlığı desteklemesiyle elde edilebilir.”

Kaliforiya Üniversitesi’nden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Russell G.Buhr

Kaos zamanında normallik hissi nasıl yaratılır?

Kaos zamanında birçoğumuz herhangi bir şey yapmak için motive ve ilham almayabiliriz; “Whatsapp gruplarından paylaşılan sınırsız açık kaynak üniversite programları, ücretsiz konserler, instagram canlı yayınları, yeni hobi arayışları, bitmeyen zoom toplantıları, ekmek yapmak…”  Birçok farklı uyaran ile pandemi sürecinde yeni bir şeyler üretmek zorunda hissetmek daha sonra size yorgunluk olarak geri dönebilir. Bununla birlikte, aşırı kalabalık düşünceler, ne yapacağını bilememek sizi ancak kara deliğe iterek daha fazla boğar, depresyon ve anksiyeteden başka bir yere götürmez. Bu nedenle, meditasyon ve yoga hayatınıza bir miktar pozitif çaba ve hareket getirecek aynı zamanda tüm negatif enerjilerle savaşmak için güç verecektir.

Daha önce meditasyon yapmadıysanız, Meditasyon Nasıl Yapılır? adlı blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yoga yaparken tütsü neden kullanılır?

Ruhunuzu, bedeninizi ve zihninizi yoga ve meditasyon aracılığı ile pozitif enerjiyle doldururken, bu deneyiminizi geliştirmek için “tütsü” hayati bir rol oynar. Meditasyon ve yoga sırasında tütsü yakmak, aromaterapik faydaları olan bir ritüel gibidir, araştırmaların gösterdiği gibi, kaliteli bir tütsü beynimizdeki serotonin düzeyini yükseltmeye yardımcı olarak refahımızı ve mutluluğumuzu artırır.

Yoga yaparken tütsü yakmanın faydaları nelerdir?

Elbette meditasyon ve yoga tütsü olmadan da yapılabilir, ancak dünyanın pek çok yerinde yüzyıllardır sürdürülen bir arınma pratiği olarak hem enerji temizliği için hem de hoş koku yaydığı için kullanılır. Farklı tütsü çeşitleri ile konsantrasyon artırmak, odaklanmak, beynimizde “mutluluk” noktası olarak adlandırılan serotonini artırmak için farmakolojik olmayan alternatif bir yöntemdir.

Dolayısıyla, Anadolu’nun uçsuz bucaksız ovaları ve dağlarından toplanan yabani otlarla hazırlanan demet tütsüler, beynimizdeki nörotransmiterleri dengeleyen, ruh halimizi iyileştiren, daha iyi uykumuza yardımcı olan, yaratıcılığımızı harekete geçiren ve konsantrasyonumuzu artıran en iyi antidepresanlardan biridir. Genel olarak, hepimizin hapsedildiği ve tazeliği hissetmek için dışarı çıkamadığımız bir zamanda, doğanın bize hediye ettiği doğal tütsülerin yatıştırıcı kokusu, zihnimizi zinde bir vücut oluşturmaya odaklayarak ve destekleyerek farkındalığımızı artırmaya çok yardımcı olur. Bağışıklık sistemini tütsü ile güçlendirmek için yapmanız gerekenlere devam edelim.

Yoga yaparken yakılan tütsü seçiminde nelere dikkat edilir?

Lavanta tütsüsü, adaçayı tütsüsü, üzerlik otu tütsüsü ilk defa demet tütsü kullanacak olanların tercih ettiği ürünlerdir. Bunun haricinde; farklı yabani otların aromaterapik özelliklerine göre hazırlanan aşk tütsüsü, sağlık tütsüsü ve nazar tütsüsü de yoga sırasında kullanılabilir. Dilerseniz; farklı demet tütsülerin birleşiminden oluşan çakra seti ve niyet setimizi inceleyebilirsiniz.

Sadece Anadolu’da değil, Uzak Doğu ve Güney Amerika kültürlerinde de büyük yer tutan tütsüler her zaman demet tütsü formatına olmaz. Örneğin, Şamanların pek çok seremonide kullandıkları, Kutsal Ağaç olarak da adlandırılan Palo Santo bir ağaç tütsüdür ve meditasyon sırasında sıklıkla tercih edilir.

Hello Minaste Tütsülerinin Özellikleri Nelerdir?

Hello Minaste olarak farklı kültürlerin ritüelleri ve deneyimleri ile sizleri tanıştırmak için her gün atölyemizde çalışmaya devam ediyoruz. Web sitemiz üzerinden dileğiniz tütsü siparişini verebilirsiniz. Gönderileriniz size özel olarak hazırlanıyor ve mümkün olan en kısa sürede kargoya veriliyor. Kargolar ise İstanbul içi ortalama 2 iş günü, İstanbul dışı ise ortalama 3 iş günü içerisinde elinize ulaşıyor.

doğal tütsüler
doğal tütsüler

Son olarak evde kalın, güvende kalın! Salgına karşı doğal yöntemlerle savaşmak ve bağışıklık sisteminizi geliştirmek için meditasyon yapmaya ve yoga yapmaya devam edin!

Yarın daha iyi bir gün olacak!

Ücretsiz Kargo

1000₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

30 Gün İçinde İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız paranız iade.

1. Kalite Ürünler

Sadece yüksek kaliteli ürünler satıyoruz.

100% Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz sizinle bankanız arasında.

Saat
Dakika
Saniye

Sınırlı Sayıda Ziyaretçiye
Sepette %15 İndirim 🎉

Formu doldur, 24 saat geçerli kupon kodunu hemen kullan!

🎉

İşte %15 indirim için kupon kodunuz 👇

FIRSAT15 Kopyalandı!

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme kısmında bu kupon kodunu kullanabilirsiniz 😍