yay burcu

Yay Burcu Kadını: Özellikleri, İş & Aşk Hayatı, Cinsellik

Yay Burcu Genel Özellikleri

🌙 Burç AdıYay
📅 TarihlerKasım 23 – Aralık 21
📍 Simgesi♐️
🌈 Uğurlu RenkleriKırmızı, Sarı, Turuncu
🔮 Uyumlu Doğal TaşlarıAmetist, Yıldız, Labradorit, Lapis Lazuli, Obsidyen, Yakut, Safir, Dumanlı Kuvars, Topaz, Sodalit, Turkuaz, Kristal Kuvars, Rutilli Kuvars, Sitrin, Benekli Obsidyen
🪐 Yönetici GezegeniJüpiter
🔥 ElementiAteş
🏠 EviDokuzuncu Ev
👁 Latin MottoIter (Yolculuklar)

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Yay burcu kadını, enerjik, tutkulu, espirili ve sosyal olarak aktiftir. Hayatta her zaman daha fazlasını öğrenmeye ve yeni şeyler keşfetmeye meraklıdır. Yeni insanlarla ve yeni kültürlerle tanışmak ister. Yay kadınları hayatının her anından keyif almak isteyen, eğlenceyi ve gezmeyi seven özgür bir ruhtur. Hayatını dolu dolu yaşamayı sever bu sebeple de her şeyin en iyisi olsun ister. Genelde rahat, kaygısız ve uyumlu bir kişiliğe sahiptir İletişim konularında oldukça dışa dönük olan Yay kadınları açık sözlüdür ve fikrini hiçbir filtre uygulaman söyler. Maalesef sözlerinin başkaları üzerindeki etkisini düşünecek kadar hassas değildir. 

Hayatını bağımsız olarak yaşayan ve farklı fikirler duymaya açık olan yay burcu kadını aynı zamanda son derece becerikli ve özgüven doludur. Her zaman kendine yeni bir hobi edinebilir. Hedeflerine odaklandığında yapamayacağı şey yoktur ama istemediği herhangi bir şeyi de yapmamak için elinden geleni yapar. Hayatında risk almayı ve macera yaşamayı sever. İnsanları kendisine çeken harika bir mizah anlayışı vardır. Belki de bu özelliği sayesinde kolayca arkadaş edinebilir. Arkadaşlarını oldukça önemser, kaygısız gibi gözükse de içinde sakladığı derin bir kutusu vardır. O kutuyu sadece en yakınlarına açar. 

Yay Burcu Kadınının Olumlu Özellikleri

 • Özgür ruhlu ve bağımsız bir kadındır. Kendi ayakları üzerinde durmayı sever.
 • Kendine has bir yaşam tarzı ve rafine zevkleri vardır.
 • Kendine güveni tamdır ve hayata kaygısızca bakar.
 • Maceracıdır ve hayattaki yeni şeyleri keşfetmeye meraklıdır.
 • Fikrini dürüstçe ve açıkça paylaşabilir.
 • Harika bir mizah anlayışı vardır, gülmeyi ve güldürmeyi sever.
 • Çevik ve odaklanmış bir zihne sahiptir, oldukça pratik fikirler üretebilir. 
 • Sorumluluklarını yerine getirmek için çok çalışır.

Yay Burcu Kadınının Olumsuz Özellikleri

 • Acımasızca dürüst ve açık sözlü yapısı nedeniyle sevdiklerini incitebilir.
 • Ciddi ilişkilere ve taahhütlere girmekten kaçınır.
 • Hiç duyarlı değildir ve eylemlerinin ve sözlerinin insanları nasıl incitebileceğini nadiren umursar.
 • Dikkatsiz davranışları nedeniyle birçok fırsatı kaçırabilir.
 • Sıkıntılara ve sorunlara yol açabilecek zorlukları ve riskleri sever. 

Yay Burcu Kadını Aşk Hayatı

Yay kadını, dürüst ve açık sözlü, özgür ruhlu bir kadındır. Dürüstlüğe çok değer verdiği için aşk hayatında da dürüstlük ister. Ona karşı açık sözlü, korkusuz ve dürüst olmaya çalışın. İletişimde oldukça iyi olan Yay burcu kadını karşısında net bir şekilde konuşabilen birini görmek ister. İsteklerinizi, duygularınızı ve zaaflarınızı onunla paylaşmaktan çekinmeyin. Yay kadınları aynı zamanda sosyal ve dışa dönük kadınlardır. Bu sebeple etraflarında her zaman birileri olabilir, kıskanmak aşkı öldürmek anlamına gelir. Eğer kıskanacaksanız Yay kadını ile birlikte olma fikrini aklınıza bile getirmeyin, kalbini takip etmesine ve bağımsız bir yaşam sürmesine engel olmayın. Yay kadınları kendisinin gelişimine katkı sunan, birlikte yeni şeyler keşfedebileceği bir partner ister. Onu zekanız ve mizah anlayışınızla etkilemeye çalışın. Deneyimlerinizle yeni yerler keşfetmesine aracı olun. 

Yay kadını partner olmadan önce arkadaşı olabilecek birini arar. Arkadaşlık ve aşk arasında kafa karıştırmaya eğilimlidir. Arada en yakın arkadaşlarına aşık olabilir. Kaygısız ve açık sözlü kişiliği nedeniyle sık sık yakında sona erebilecek ilişkilere atlar. Ciddi ilişkilere ve taahhütlere girmekten kaçınan Yay burcu kadınları, gerçekten güçlü bir bağ hissetmediği sürece ilişkinin adını koymak istemez. Kaygısız ve rahat tavrı nedeniyle bir ilişkide bağlı kalmayı zor bulur. Özetle, eğer bir Yay’a aşık olduysanız kolay gelsin.

Yay Burcu Kadını İş Hayatı

Yay burcu kadını, profesyonel hayatında sorumluluk sahibidir ve her zaman gelecek odaklı düşünür. Hedeflerine ulaşmak için elinden geleni yapar ve merakla çalışır. Enerjiktir, özellikle takım işlerinde sorumluluklarını yerine getirmek için çok çalışır. Başkalarının önerilerine değer verir ve bunları kendi iyiliği ve kendini geliştirmek için kullanır. Kaygısız ve gelişigüzel davranışları üstleri tarafından uygunsuz görülebilir ancak işe getirdiği katma değer sayesinde genelde tolere edilir. Baskı altında çalışmakta zorluk yaşamayan Yay burcu kadınları iş arkadaşlarının da ellerinden gelen en iyisini yapması için yardımcı olmaktan hiç çekinmez. Yay burcu kadını bir iş arkadaşınız varsa tüm zorluk ve strese rağmen eğlenerek çalışırsınız. 

Para kazanmak için oldukça çok çalışan Yay kadını, konu para harcamaya gelince oldukça savurgan olur. Canı istediği veya merak ettiği için asla kullanmayacağı şeyler alır, parasını harcamadan önce asla iki kere düşünmez. Kendine olan özgüveni sebebi ile de parasını nasıl harcaması gerektiğine dair fikir almak da istemez. Yay burcu kadınları yeni şeyler keşfetmeye meraklıdır, ancak ihtiyaçlar ve istekler arasındaki farkı anlamaları gerekir.

Yay Burcu Kadını Cinsellik ve Cinsel Hayatı

Yay burcu kadınının cinsel hayatı da kendisi gibi eğlenceli, heyecan verici ve enerjiktir. Yatakta tutkulu ve şehvetli bir kadın olan Yaylar yeni şeyler denemeye isteklidir. Seks yaparken fiziksel zevklerin tüm boyutlarını keşfetmeyi sever. Sevişmeden önce duygusal yakınlık aramasa da sadece güvendiği partneriyle birlikte en karanlık fantezilerini denemek ister. Eğer Yay kadınını yatakta etkilemek istiyorsanız, yatakta sevişmeyin 😉 

Yay Burcu Tüm Doğal Taşları Kullanabilir Mi?

Yay burcu erkeği ve kadını tüm doğal taşları kullanabilir, bu konuda bir problem yok fakat burç ile uyumlu olan doğal taşı kullanmak taşınızın enerjisinden daha iyi, daha stabil ve daha verimli faydalanmanızı sağlayacaktır. Uyumlu taşlarınızı incelemek ve satın almak için sayfadaki “Uyumlu Doğal Taşlar” kısmından incelemek istediğiniz taşa dokunabilirsiniz.

Yay Burcu Hangi Ay? Yay Burcu Tarihleri

Genellikle Kasım 23 – Aralık 21 tarihleri arasında doğanlar güneş burçlarının Yay olduğunu varsayabilirler, ancak güneş yıldan yıla burçlar arasında hareket ettiğinden bu kesin olmayabilir. İnsanlar genellikle kendilerine güneş işaretleri ile atıfta bulunsalar da, bu, doğum haritasının yalnızca bir unsurudur.

Bununla birlikte, bu ayrıntı, kişinin temel kimliğini, kişisel tarzını, benlik saygısını ve özgüvenini şekillendirebilir.

Yay Burcunun Şanslı Renkleri

Her burcun olduğu gibi Yay burcunun da şanslı renkleri bulunmakta. Bu renklerin onu kullanan Yay burcuna şans getireceğine inanılır. Yay burcunun şanslı renkleri:

 • Kırmızı
 • Sarı
 • Turuncu

Yay Burcu Hangi Element? Yay Burcunun Elementi Nedir?

Eğer burç yorumlarına bakıyorsanız, ‘toprak burcu’ veya ‘hava burcu’ terimleriyle karşılaşmış olabilirsiniz. Yay burcunun da bir elementi bulunur. Astroloji dört elementten oluşur: ateş, toprak, hava ve su. On iki zodyak burcunun her biri bu elementlerden birine aittir. Yay burcunun elementiAteş.

Yay Burcu Hangi Doğal Taşları Kullanabilir? Yay Burcuyla Uyumlu Doğal Taşlar

Taş seçimi pek çok kritere göre yapılabilir. Burcunuzla uyumlu doğal taşı kullanmak zorunda değilsiniz fakat burç ile uyumlu doğal taşı kullanmak taşın enerjisinden daha iyi faydalanmanızı sağlar. Yay burcuyla uyumlu doğal taşlar:

Ücretsiz Kargo

1000₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

30 Gün İçinde İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız paranız iade.

1. Kalite Ürünler

Sadece yüksek kaliteli ürünler satıyoruz.

100% Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz sizinle bankanız arasında.

Saat
Dakika
Saniye

Sınırlı Sayıda Ziyaretçiye
Sepette %15 İndirim 🎉

Formu doldur, 24 saat geçerli kupon kodunu hemen kullan!

🎉

İşte %15 indirim için kupon kodunuz 👇

FIRSAT15 Kopyalandı!

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme kısmında bu kupon kodunu kullanabilirsiniz 😍