başak burcu

Başak Burcu Özellikleri: İş & Aşk Hayatı, Cinsellik

Başak Burcu Genel Özellikleri

🌙 Burç AdıBaşak
📅 TarihlerAğustos 23 – Eylül 22
📍 Simgesi♍️
🌈 Uğurlu RenkleriKahve, Siyah, Turuncu
🔮 Uyumlu Doğal TaşlarıAkik, Amazonit, Ametist, Karnelyan, Jasper, Lal, Lapis Lazuli, Safir, Benekli Obsidyen, Turmalin, Kristal Kuvars, Rutilli Kuvars, Obsidyen
🪐 Yönetici GezegeniMerkür
🔥 ElementiToprak
🏠 EviAltıncı Ev
👁 Latin MottoValetudo (Sağlık)

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burcu eşittir mükemmellik diye bilinse de kendi imajlarına takıntılarından dolayı mükemmeliyetçi olarak algılanıyorlar. Bu durum zaman zaman güvensiz hissetmelerine neden olabiliyor. Başaklar kendilerini ifade etmekte zorlanan, içe dönük, derin kişilerdir. Gerçekten ne düşündüklerini ve hissettiklerini bilmek zordur, bunu kullanarak kendilerini bir duvar örebilirler. İşleri asla şansa bırakmazlar, hedefler belirlemeyi ve ‘yapılacaklar listesinden’ bir şeyleri kontrol etmeyi severler. Başları belada olduğunda, alaycılığı bir savunma mekanizması olarak kullanırlar.

Çevrelerindeki her şeyi ve hatta herkesin hayatını düzenlemeyi severler ve eylemlerinin neden olduğu sonuçların sorumluluğunu kolayca alabilirler. Genellikle katı kuralları vardır ve kurallarını sadece kendileri yıkınca sorun olmaz. Başak burçları çok küçük şeylere dikkat ederler ve çoğu zaman ayrıntılara takılıp kalırlar. Bu sebeple mümkünse iyi organize edilmiş bir yaşamı tercih ederler. Sırf dağınıklıkları düzeltebilmek için fiziksel ve duygusal olarak debelenirler. 

Çok güçlü bir karaktere sahip olan Başaklar aynı zamanda zodyaktaki en dikkatli burçlardan biridir. Sahip oldukları en temel güç, akıllarından gelir. Zihinsel olarak aşırı çeviktirler. Pek çok şeyi ışık hızında öğrenip, uygularlar. Zaman zaman takdir edilmek ve önemli hissetmek için, insanların onayını almak isterler. Onay almadıkları zaman ise aşırı şüpheci davranabilirler. Merkür tarafından yönetilen Başak, kelime bilgisi ve dil becerilerine sahiptir. Bu sebeple yazı yazmak konusunda ustalık sergileyebilirler. Dil becerisi sayesinde genelde Başaklar kendilerini akıl hocası veya mentor durumuna bulabilir. 

Konu aşka gelince Başak burçları netlik ister. Şehvet ve duyguların tüm güzelliğini ortaya çıkaracak bir partneri tercih eder. İlişkilerini yavaş yavaş, güven ve sabırla inşaa eder. İnsanları analiz etmede çok iyi olan Başak burçlarının aklının bir köşesinde her zaman yapılacak listesi durur. Bu durum biraz sinir bozucu olabilir çünkü henüz yaşanmamış tartışmalar için söylenecek bir sözü mutlaka heybesinde saklar. 

Başak Burcu Tüm Doğal Taşları Kullanabilir Mi?

Başak burcu erkeği ve kadını tüm doğal taşları kullanabilir, bu konuda bir problem yok fakat burç ile uyumlu olan doğal taşı kullanmak taşınızın enerjisinden daha iyi, daha stabil ve daha verimli faydalanmanızı sağlayacaktır. Uyumlu taşlarınızı incelemek ve satın almak için sayfadaki “Uyumlu Doğal Taşlar” kısmından incelemek istediğiniz taşa dokunabilirsiniz.

Başak Burcu Hangi Ay? Başak Burcu Tarihleri

Genellikle Ağustos 23 – Eylül 22 tarihleri arasında doğanlar güneş burçlarının Başak olduğunu varsayabilirler, ancak güneş yıldan yıla burçlar arasında hareket ettiğinden bu kesin olmayabilir. İnsanlar genellikle kendilerine güneş işaretleri ile atıfta bulunsalar da, bu, doğum haritasının yalnızca bir unsurudur.

Bununla birlikte, bu ayrıntı, kişinin temel kimliğini, kişisel tarzını, benlik saygısını ve özgüvenini şekillendirebilir.

Başak Burcunun Şanslı Renkleri

Her burcun olduğu gibi Başak burcunun da şanslı renkleri bulunmakta. Bu renklerin onu kullanan Başak burcuna şans getireceğine inanılır. Başak burcunun şanslı renkleri:

  • Kahve
  • Siyah
  • Turuncu

Başak Burcu Hangi Element? Başak Burcunun Elementi Nedir?

Eğer burç yorumlarına bakıyorsanız, ‘toprak burcu’ veya ‘hava burcu’ terimleriyle karşılaşmış olabilirsiniz. Başak burcunun da bir elementi bulunur. Astroloji dört elementten oluşur: ateş, toprak, hava ve su. On iki zodyak burcunun her biri bu elementlerden birine aittir. Başak burcunun elementiToprak.

Başak Burcu Hangi Doğal Taşları Kullanabilir? Başak Burcuyla Uyumlu Doğal Taşlar

Taş seçimi pek çok kritere göre yapılabilir. Burcunuzla uyumlu doğal taşı kullanmak zorunda değilsiniz fakat burç ile uyumlu doğal taşı kullanmak taşın enerjisinden daha iyi faydalanmanızı sağlar. Başak burcuyla uyumlu doğal taşlar:

Ücretsiz Kargo

1000₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

30 Gün İçinde İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız paranız iade.

1. Kalite Ürünler

Sadece yüksek kaliteli ürünler satıyoruz.

100% Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz sizinle bankanız arasında.

Saat
Dakika
Saniye

Sınırlı Sayıda Ziyaretçiye
Sepette %15 İndirim 🎉

Formu doldur, 24 saat geçerli kupon kodunu hemen kullan!

🎉

İşte %15 indirim için kupon kodunuz 👇

FIRSAT15 Kopyalandı!

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme kısmında bu kupon kodunu kullanabilirsiniz 😍