balmumu mum nedir nasıl kullanılır

Balmumu Mum Nedir? Nasıl Kullanılır?

Balmumu Mum Nedir?

Balmumu mumlarının şimdiye kadarki EN İYİ mumlar olduğunu sık sık söyleriz! Geçmiş medeniyetlerde balmumu, hoş aroması ve güzel ışığı nedeniyle kraliyet ailesi, asalet ve kilise tarafından tercih edilen mum türü olmuştur. Balmumu mumlar artık çoğu tüketicinin ulaşamayacağı bir yerde değil. Balmumu mumları en temiz, en parlak ve en uzun süre yanan mumlardır. Onları iyi yapan şeyleri sizin için hazırladık. Balmumu mum nedir ve nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Balmumu Faydaları

% 100 Saf

Balmumu mumları kimyasal işlem gerektirmez. Balmumu en yoğun mumlardan biridir ve erime noktası yüksektir. Bu, bal mumunun kaliteli bir ürün elde etmek için herhangi bir sertleştiriciye, katkı maddesine veya kimyasal işlemlere ihtiyaç duymadığı anlamına gelir. Mum yapma sürecimiz basit ve çevre dostudur. İlk olarak, balmumu doğrudan kovandan alıyoruz. Sonra onu eritiyoruz ve temizliyoruz, partiküller balmumunun düzgün yanmasını engellediği için filtreden geçiriyoruz . Balmumumuz berraklaştıktan sonra dökülmeye hazırdır. Mumlarımızı her birini elle açarak bitiriyoruz. Bu kadar! Mumlarımıza asla yapay koku veya renk katmayız çünkü balmumu buna ihtiyaç duymaz.

Daha Parlak, Daha Uzun Yanma

Balmumu mumları, güneş ışığının ışık spektrumuna benzer bir ışık yayar. Bu, balmumunun yaklaşık 65 ° C olan yüksek erime noktası sayesindedir. Balmumu diğer mumlardan daha yüksek erime noktasına sahip olduğundan, en parlak, en sıcak tonlu alevi yayar. Balmumu mumları da diğer mumların çoğundan daha uzun süre dayanır.

balmade balmumu mum grand set
balmade balmumu mum grand set

Hafif, Doğal Koku

Balmumunu bu kadar sevmemizin sebeplerinden biri de çok yönlülüğüdür. Balmumu mumlarımız kokularını bal peteğinde depolanan nektar ve baldan alır. Bu nedenle mumlarımızın kokuları arıların tozlaşmasına bağlı olarak biraz değişir. Geçmişteki balmumu serilerimizden bazılarında kır çiçekleri, çayır otları, turunçgiller, otlar ve yabani meyveler vardı. Balmumunun nereden geldiğine bakılmaksızın, tüm mumlarımız ince ve hoş, bal benzeri bir kokuya sahiptir.

Hava Temizleme ve Yaratıcılığı Arttırma

Diğer mumların aksine, yanan balmumu aslında havayı temizler. Balmumu mumları, havadaki partikül maddelerle bağlanan negatif iyonlar yayarak havada yüzen partiküllerin yere düşmesine neden olur. Bazıları, negatif iyonların hipofiz bezini de uyardığını, böylece yaratıcılığı, sezgiyi ve rüya aktivitesini artırdığını söylüyor. Balmumu mumları, havayı temizleme özelliklerinden dolayı alerjisi, astımı, sinüsleri ve hassasiyeti olan kişiler için harika bir mum seçeneğidir.

Çevresel Etki

Hello Minaste balmumlarını seçerek yerel arıcılarınıza destek olabilirsiniz. Balmumu, arıcılık endüstrisinin doğal bir yan ürünüdür. Arılar tarafından ballarını depolamak ve yavrularını büyütmek için yapılır ve kullanılır. Yüksek bal akışı dönemlerinden sonra arıcılar fazla petekleri çıkarırlar. Balmumumuz bu bal peteklerinin kapaklarından gelir. Diğer birçok mum malzemesi (parafin vb.) çevreye zarar veren veya tüketen endüstrilerden gelmektedir. Balmumu, çevreye yardımcı olan bir endüstriden gelen doğal, yenilenebilir bir kaynaktır. Arılar, yediğimiz mahsulleri ve doğadaki bitkileri tozlaştırarak hayatımızda çok önemli bir rol oynarlar. Balmumu, bu harika böceklerden gelen bir başka mucizedir.

dogal balmumu mumlar
Hello Minaste Doğal Mumlar

Balmumu Mum Nasıl Kullanılır?

Balmumu mum kullanımı diğer mumlardan farksız olmakla birlikte sadece dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu tür mumlar parafinli mumlara göre daha uzun süre yanarlar fakat bu nedenle çabuk ısınırlar. Isınan mumunuzu soğutmak için bir süre söndürebilirsiniz. Böylece mumunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Balmumu Mum Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

  1. Balmumu mumlarının tamamı doğal olduğundan, yandıklarında toksik yan ürünler ve ağır is üretmezler.
  2. Balmumu mumları yandığında negatif iyonlar üretir ve bu iyonlar havadaki kirleticileri nötralize etmeye yardımcı olur. Bu, atmosferdeki tozu, kokuları ve küfü gidermeye yardımcı olur, alerji ve astım semptomlarını hafifletir ve yakındaki herkes için nefes almayı iyileştirir.
  3. Basit bir mum yakma eylemi rahatlatıcı özelliklere sahiptir, stres atma ve meditasyona yardımcı olur.
  4. Balmumu mumlarının hafif tatlı, doğal bal kokusu, yapay kokulu mumlara göre bunaltıcı olmadan rahatlamaya yardımcı olabilir.
  5. Balmumu mumları, mumların en parlak, en saf ışığına sahiptir ve doğal güneş ışığına en yakın olanıdır. Mumlar bir ışık kaynağı olarak kullanılacaksa, bu göz yorgunluğunu en aza indirmeye ve baş ağrısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Arılar yeryüzünden silinip giderse, insanoğlu yalnızca dört yıl yaşayabilir. Arılar olmazsa döllenme olmaz, hiçbir bitki, hiçbir hayvan, hiçbir insan olmaz. (A. Einstein, 1949) Arıların kıymetini bilerek, bize verdikleri için şükrediyoruz.

Ücretsiz Kargo

1000₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

30 Gün İçinde İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız paranız iade.

1. Kalite Ürünler

Sadece yüksek kaliteli ürünler satıyoruz.

100% Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz sizinle bankanız arasında.

Saat
Dakika
Saniye

Sınırlı Sayıda Ziyaretçiye
Sepette %15 İndirim 🎉

Formu doldur, 24 saat geçerli kupon kodunu hemen kullan!

🎉

İşte %15 indirim için kupon kodunuz 👇

FIRSAT15 Kopyalandı!

Ürünleri sepetinize ekledikten sonra ödeme kısmında bu kupon kodunu kullanabilirsiniz 😍