Sepet

Kendi Taşını Bul – Doğal Taş Rehberi

Doğal Taş Seçimi
Doğal Taş Rehberi

Hadi taş seçelim! İşte Doğal Taş Rehberi🔮

Doğal taş seçimi pek çok farklı şekilde yapılabilir. Bir taş burcunuzla uyumlu olmasa bile niyetinizle uyumlu olabilir, bu nedenle taş seçiminde tek bir kritere göre arama yapmamalısınız. Peki doğal taşınızı neye göre seçebilirsiniz?

1. Burca Göre Doğal Taş Seçimi

Burç taşı; bir kişinin astrolojik işaretinin yani burcunun, enerjiyi harekete geçirmeyi sağlayan dünyadaki bir değerli taş ile bağlantılı olmasıdır. Doğal taşların kişinin zihnine ve bedenine fayda sağlayacak koruyucu ve iyileştirici özelliklere sahip olduğu da bilinmektedir.

Aşağıdan kendi burcunuzu bulun ve burcunuzla uyumlu şifalı kristaller ve değerli taş hediyeleri inceleyin.

Burcunu Seç – Burç Taşlarını Gör👇

2. Çakraya Göre Doğal Taş Seçimi

Çakralar bilinenin aksine kapanmaz, tıkanır. Çakranın kapanması ölümü ifade eder. Tıkanan çakranızı bulmak çok kolaydır.

Kendi Taşını Bul - Doğal Taş Rehberi 1 – Cakralar
Çakraların Yerleri
  • Taç (Tepe) Çakra Tıkanıklığı: Yalnızlık, önemsizlik ve amaçsızlık hissi, maddi nesnelere/başarılara aşırı bağlılık, manevi nedenlerden uzaklaşma, migren ve gergin baş ağırları, başkalarının fikirlerini önemsememek.
  • Üçüncü Göz Çakra Tıkanıklığı: Karar vermede zorluk, kaş bölgesinde baş ağrısı ve gerginlik, sürekli hayal kurma, hayatı sorgulama.
  • Boğaz Çakra Tıkanıklığı: Konuşmaktan ve ne istediğini veya hissettiğini söylemekten korkma, kimseyi üzmemek için başkalarıyla birlikte gitmeye meyilli hissetmek, boğaz ağrısı veya boğazınız tıkanmış gibi hissetmek, çene ağrısı veya diş gıcırdatma alışkanlığı, boynunuzda ağrı veya sertlik, gergin bir şekilde konuşmak ve çevrenizdekileri incitmek.
  • Kalp Çakra Tıkanıklığı: Bağlılık korkusu ve sevilmek için başkalarını memnun etmek zorundaymışsınız gibi hissetmek, kin tutmak, astım ve alerji, sırtın üst kısmında veya göğüs kafesinde ağrı, şefkat eksikliği, başkalarıyla duygusal bağlar kuramama.
  • Solar Plexus Çakra Tıkanıklığı: Kararsızlık, kendine güvensizlik, hedefleri yerine getirememe, sindirim sorunları ve karın ağrısı.
  • Sakral Çakra Tıkanıklığı: Duygusal ve cinsel olarak yakınlaşmaktan korkma, alt sırt ve kalça sorunları/ağrıları, bunalmış hissetmek, hayal gücü ve yaratıcılık kaybı, duygulara kapalı olmak.
  • Kök Çakra Tıkanıklığı: Hayatta sıkışmışlık, dış koşullara bağlı stres, ayaklar ve bacaklarda sertlik ve ağrı.

Tıkanık Çakranı Seç 👇

3. Fotoğrafına Göre Doğal Taş Seçimi

Daha önce gördüğünüz, rengini ya da enerjisini beğendiğiniz taşı arıyorsanız size biraz yardımcı olalım 😍 işte en çok tercih edilen taşların renklerini, desenlerini ve isimlerini görebileceğiniz bir galeri. Dilediğiniz taşa dokunun ve o taşa ait kolye, enerji kulesi, küre gibi farklı şekillerde kesilmiş doğal taşları inceleyin.

Fotoğrafına Göre Taşlar👇

4. Adına Göre Doğal Taşlar​ (A-Z)

İşte en çok tercih edilen taşların bir listesi. Dilediğin taşı listeden seç ve çeşitlerini incele👇

Doğal taşların kullanımı, faydaları, doğal taş nötrleme (doğal taş temizliği) gibi konularda çok daha detaylı bilgilere ulaşmak için doğal taş hakkında blog yazılarımızı inceleyin.

Ücretsiz Kargo

150 TL ve üzeri siparişlerinizde Türkiye'nin her yerine ücretsiz teslimat sunuyoruz.

Koşulsuz Değişim ve İade

Ürününüzden memnun kalmazsanız ücretsiz iade edebilirsiniz.

Doğa Dostu Ürünler

Sizi ve doğayı koruyoruz. Hiçbir ürünümüz kimyasal içermiyor.

100% Güvenli Ödeme

Ödeme bilgileriniz bizi ilgilendirmiyor. Bankanızla sizin aranızda.